Rašymas – meditacijos forma, kai turime daug minčių ir neramumų ir galime tvarkingai juos išdėlioti ant popieriaus. Tai neprivalo priminti mokyklos rašinių, tačiau pasitarnauti kaip raminamoji priemonė. Rašymo metu skiriame laiko pamąstyti apie savo tikslus, save, aplinkinius, planus ar svajones. Taigi, pristatome jums 5 rašymo užduotis, kurias galite pridėti prie savo vakaro rutinos.
- Minčių lietus
Kartais nematome, kiek daug minčių pasiliko mūsų galvoje po dienos darbų. Tik pradėję rašyti galime pastebėti, kas iš tikrųjų užsiliko – kas įskaudino, nudžiugino, kaip praėjo diena.
Taigi tokia užduotis ne tik suteikia galimybę atsiminti savo mažus įvykius dienoje, bet ir iškrauti savo mintis ant popieriaus, kad miegoti būtų galima eiti ramiems.
Ši užduotis yra laisviausia iš pateiktų – čia nėra laiko, žodžių skaičiaus ar minčių apribojimo. Paprasčiausiai reikia pasiimti rašiklį ir išdėstyti bet kurias savo mintis – nebandyti sieti sakinių, nepaisyti klaidų, nebijoti kad mintys bus perskaitytos. Pažadame, kad po šios užduoties būsite ramesni, atrasite savyje neišsakytas mintis ir išspręsite dienos dilemas.
- Pozityvumo paieškos
Ši užduotis padeda matyti pasaulį gražesnėmis spalvomis – dažnai bėgdami, mąstydami apie sunkumus, nepastebime, kiek gražių dalykų sklinda aplink mus. Ši užduotis būtent tam – čia galite skirti laiko pamąstyti, kas gražaus nutiko, džiaugtis esama padėtimi.
Šiai užduočiai taip pat nereikia daug pastangų – tereikia išdėstyti 5 (ar daugiau) gražius dalykus jūsų dienoje. Tai gali būti bet kokie maži dalykai dienoje – ,,Gražus gyvūnėlis parke”, ,,Gautas komplimentas iš draugės”, ,,Nuolaida mėgstamiausiam pyragaičiui” ar ,,Greitai prabėgusi darbo diena”.
Užduotis nėra sudėtinga, tačiau ilgainiui ji gali stipriai pakeisti jūsų mąstymą į gerąją pusę. Natūraliai atsižvelgiant į pozityvius dalykus, galite labiau atsipalaiduoti, pamatyti savo problemas iš ramesnės pusės bei galiausiai – kokybiškai pailsėti.
- Savivertės kėlimas
Gyvendami nuolatinėje įtampoje, lygindamiesi save su kitais, dažnai pamirštame kiek tikslų jau įvykdėme, todėl ši užduotis padeda racionaliai apmąstyti savo darbus, nuopelnus bei švenlininti santykį su pačiu savimi.
Tereikia užrašyti 5-10 gerų dalykų apie save, įvykdytų dienos ar savaitės eigoje. Tai gali atrodyti kaip ,,Nuėjau pasportuoti kai neturėjau jėgų – po to jaučiausi daug geriau“, ,,Nusipšypsojau praeiviui“, ar ,,Padariau namų ruošos darbą, kurį nukėlinėjau jau visą mėnesį“.
Tai neturi būti dideli darbai, tačiau ypač svarbūs mūsų asmeniniam tobulėjimui, santykiui su savimi ir geresniam poilsiui.
- Tobula diena
Nors visi mėgstame svajoti apie tobulą kasdienybę, numetant savo liūdesį ir stresą sakydami ,,Būsiu laiminga/s, kai…“, kartais nesusimąstome, ko tiksliai siekiame, taip pat nevertindami mažų dienos laimėjimų ir nesuprasdami, kad jau gyvename realybėje, kurios kažkada norėjome.
Ši užduotis priverčia tiksliai įsivardinti tobulo gyvenimo vizualą. Rekomenduojame aprašyti tobulą dieną – ji neprivalo būti viena, visuomet tokia pati. Galbūt kartais norisi atsikelti po palme ir visą dieną gulėti pliaže, o galbūt turėti sėkmingą darbo dieną, į ją įterpiant laiką sau ar gilų pokalbį su artimaisiais.
Užrašant savo tobulą dienos rutiną galime pastebėti, kaip lengva pradėti gyventi savo svajonių gyvenimą. Tai gali atrodyti ,,Atsikeliu ryte, po sporto išgeriu šviežių sulčių, produktyviai dirbu, o su draugais po darbo važiuojame atsipalaiduoti į gamtą“.
Taigi, tobulos dienos variantų yra begalė – neprivalome prisirišti prie Havajų idilės arba nepasiektų tikslų. Ši užduotis mums leidžia kurti savo tobulą realybę, pastebint dienos pasiekimus ir koreguojant savo gyvenimo ritmą pagal asmeninius poreikius.
Kad jūsų rašymo patirtis būtų dar malonesnė, kviečiame įsigyti keraminį difuzorių – https://miegi.lt/produktas/keramikinis-difuzorius/
Bei prie jo išbandyti naujuosius eterinius aliejus – https://miegi.lt/produktas/mind-focus-eterinis-aliejus/
- Streso įsivertinimas ir saugikliai
Po ilgos dienos galime jaustis įsitempę, pavargę ir susirūpinę – net tada, kai neturime tikslių streso sukėlėjų, bet vis tiek negalime atsipalaiduoti. Tokiais atvejais pravartu aiškiai įsivardinti esančias problemas.
Tai gali atrodyti kaip sąrašas problemų, dėl kurių stresuojame. Pavyzdžiui: 1. Įtempta situacija darbe, nepadarytos užduotys. 2. Nepasiekiau savo šios dienos tikslo.
Susirašius papunkčiui stresą keliančius darbus, galime pamatyti, kad galvoje iškėlėme didesnį burbulą nei iš tikrųjų yra. Todėl tik ant popieriaus išdėlioję savo mintis įgauname ramią perspektyvą, paruošiančią mus eiti miegoti.
Taigi, rašymas gali veikti kaip meditacija, kuri padėtų mums ramiau pažvelgti į esamą padėti, save ir aplinkinius. Matydami savo mintis ant popieriaus galime pastebėti neišsakytas mintis, nuoskaudas, fantazijas bei svarbiausia – skirti laiko sau geresnio poilsio link.